سانترال

استفاده از دستگاه فکس روی سانترال

اختصاص داخلی سانترال به فکس

همانطور که می دانید فکس، دستگاهی مخابراتی است که می تواند از طریق خطوط تلفن، اسناد و مدارک را ارسال کند. با وجود تکنولوژی های جدیدی که این امکان را فراهم می کند، اما هنوز هم دستگاه فکس اهمیت خود را در ارسال و دریافت نامه های اداری از دست نداده است و همچنان در اکثر شرکت ها و ادارات از آن استفاده می شود.

مکانیزم کار این دستگاه به گونه ای است که می تواند سند اصلی که قرار است ارسال شود را در دستگاه مبدا با استفاده از یک نور روشن اسکن کند. سپس مقدار نوری را که پس از برخورد با علائم روی سند، شامل نوشتاری یا تصویری منعکس می شوند، اندازه گیری می کند. قسمت های تیره سند نور را منعکس نمی کنند. از این رو سنسور ها در حالت خاموش و غیر فعال قرار می گیرند. قسمت های سفید سند، نور را منعکس می کنند. پس از تبدیل اطلاعات به سیگنال های قابل ارسال با خطوط تلفن، فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل می کند و بر روی کاغذ چاپ می شوند.

استفاده از دستگاه فکس روی سانترال

همانطور که در بالا هم توضیح داده شد، ارسال و دریافت فکس منوط به اتصال دستگاه به خطوط تلفن شهری است. اما در مجموعه های بزرگی که از دستگاه سانترال پاناسونیک استفاده می شود نیاز به اختصاص یک خط تلفن شهری برای دستگاه فکس نیست. در این گونه مجموعه ها این امکان وجود دارد که دستگاه فکس روی یک داخلی تعریف شود. دستگاه سانترال به گونه ای برنامه ریزی می شود که با فشردن داخلی مربوط به فکس توسط ارسال کننده فکس به طور اتوماتیک به داخلی مورد نظر و دستگاه فکس برسد.

اتصال دستگاه فکس به دستگاه سانترال و اختصاص دادن یک داخلی به آن باعث افزایش سرعت کاربران در دریافت و ارسال فکس می شود و همچنین کار را برای مشتریانی که به دنبال ارسال فکس هستند نیز راحت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *