ویدئو پرژکتور

نکات مهم در کاربری و استفاده از ویدئوپروژکتور

نکات مهم در کاربری و استفاده از ویدئوپروژکتور

برای استفاده از هر دستگاهی نکاتی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد تا دستگاه کمترین آسیب را ببیند و بتوان از آن بهینه بهره برداری و استفاده کرد

در این مقاله قصد داریم چند نکته در نگهداری و طرز کاربری از دستگاه ویدئوپروژکتور را با هم مرور کنیم .

دقت نمایید مسیر عبور هوا از دستگاه ویدئو پروژکتور مسدود نباشد (فیلتر ورودی هوای سرد و شبکه خروجی هوای گرم). در صورت قرار دادن دستگاه در محفظه، از فاصله آن با بدنه ویدئو پروژکتور مطمئن باشید.

ویدئو پروژکتور یک دستگاه حرفه ای ست و هر کسی نمی تواند آن را باز و تعمیر کند . از تعمیر و سرویس آن توسط افراد و مراکز نا وارد و غیر مجاز جدا خودداری نمایید.

از خاموش کردن دیتا پروژکتور قبل از خنک شدن لامپ جدا خودداری نمایید. بعد از ثابت شدن چراغ چشمک زن و خاموش شدن فن دستگاه میتوانید آن را از برق جدا کنید.

نکات مهم در کاربری و استفاده از ویدئوپروژکتور

قبل از تعویض لامپ حتما دستگاه را بررسی و سرویس کامل کنید. انجام ندادن سرویس قبل از تعویض لامپ ممکن است منجر به تصویری بسیار ضعیف و نامطلوب شده و موجب از کار افتادن زود هنگام لامپ ویدئو پروژکتور خواهد شد.

حتما برای دستگاه تایم استراحت در نظر بگیرید و بی وقفه از آن کار نکشید . در هر دو تا سه ساعت کار مداوم با دستگاه 20 دقیقه دستگاه را خاموش کنید .

استفاده از UPS جهت جلوگیری از آسیبهای ناشی از نوسانات برق توصیه می گردد.

در صورت مواجه شدن با آلارم تعویض لامپ و یا مشاهده کاهش شدت روشنایی، بهتر است ویدئو پروژکتور را سریعا به تعمیرگاه ارسال نمایید. چرا که گاها ترکیدن لامپ در داخل دستگاه منجر به نشت جیوه به داخل آن شده و می تواند یه سایر قسمتها و مدارات دیتاپروژکتور آسیب وارد کند.

در صورت استفاده در محیط های کارگاهی، پر دود و پر گرد و غبار، در فواصل زمانی منظم دستگاه را جهت سرویس ارسال نمایید.

فیلتر ابری دیتا پروژکتورهای LCD را هر 100 ساعت از دستگاه خارج کرده و با آب سرد بشویید. پس از خشک شدن کامل آن، در حالت خاموش مجددا بر روی دستگاه قرار دهید.

ریختن مایعات بر روی دستگاه و یا شستشو با آب و مایعات شوینده می تواند به آن آسیب جدی برساند.

از تمیز کردن لنز دستگاه با دستمال های غیر استاندارد جدا بپرهیزید و آن را با دستمال مخصوص تمیز کنید . استفاده از دستمال های دیگر سبب خش افتادن روی لنز حساس دستگاه می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *