سانترال

لزوم استفاده از سانترال

لزوم استفاده از سانترال

سانترال چیست؟

امروزه در بسیاری از مراکز و سازمان های اداری سیستم ارتباطی قوی تعیین کننده بسیاری از مباحث میباشد.با روی کار امدن شبکه های اجتماعی و اینترنت همواره بخش عظیمی از تجارت و مباحثی از این قبیل برپایه مکالمات تلفنی میباشد و وجود یک ساختار ارتباطی قوی امری ضروری برای پیشرفت یک سازمان میباشد.

تلفن سانترال یا همان تلفن داخلی به تلفن هایی اطلاق میشود که در ادارات و موسسات استفاده میگردد.یکی از فوایدی که این تلفن های سانترال برای شما به ارمغان می اورد این است که کاربران شما بدون اتلاق وقت و هزینه به راحتی میتوانند با هم ارتباط داشته باشند.امروزه با هر موسسه و یا شرکتی تماس میگیریم قبل از ارتباط با اپراتور انسانی پیام ماشینی برای ما پخش میگردد که در ان شرکت خاص معرفی شده و ما را با راهنمایی های درست به بخضش مربوطه وصل میکند.

از دیگر کاربرد های تلفن سانترال استفاده از خط های زیاد برای ارتباط با یک مجموعه است.

به عنوان مثال تصور کنید شما در شرکت خودتان 6 خط شهری و 18پرسنل داریم، برای اینکه همه پرسنل ما بتوانند از 3 خط استفاده نمایند میبایست بر روی میز هریک از پرسنل 6 گوشی تلفن برای استفاده از هر خط قرار دهیم که این امر عملا امکان پذیر نمیباشد.

در اینجاست ک لزوم استفاده از تلفن های سانترال احساس میگردد.

اما سوالاتی از قبیل اینکه

1:چه تلفن سانترالی بخریم؟

2: از کدام مرکز تلفن سانترال پشتیبانی و نصب بخواهیم؟

3: چه نوع از تلفن سانترال برای مجموعه ما مناسب است؟

و ….

لزوم استفاده از سانترال

انواع تلفن های سانترال

تلفن های سانترال بسته به نوه ظرفیت به 2 نوع کم ظرفیت و پر ظرفیت تقسیم بندی میشود.تلفن های کم ظرفیت مختص به شرکت هایی است که حداکثر به 28 خط شهری نیاز دارند و تلفن های سانترال پر ظرفیت برای مجموعه هایی مناسب می باشد که احساس نیاز به بیشتر از این مقدار دارند.

تلفن های سانترال فارغ از حجم و نوع و برند به 2 نوع سخت افزاری و نرم افزاری تبدیل میشوند.تلفن های سانترال پاناسونیک نرم افزاری نیاز به کابل کشی مجدد و تغییر زیرساخت های تلفنی نیاز ندارند و این مزیت ان ها محسوب میشودد اما برای استفاده از این نوع از تلفن های سانترال می بایست گوشی های مناسب با این زیرساخت را خرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *